Головна | Реєстрація | Вхід | RSSП`ятниця, 29.03.2024, 12:16

КЗ "БІЛЬМАЦЬКИЙ ЦЕНТР ТВОРЧОСТІ ДІТЕЙ ТА ЮНАЦТВА"

Меню сайту
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 24
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

ТЕМА: Зміна забарвлення листків восени.Листопад. Фізіологічна суть.

ТЕМА: Зміна забарвлення листків восени. Листопад. Фізіологічна суть.

 

Хід заняття.

На даному занятті буде розглянута тема « Осінь в житті рослин». У ході заняття ми дізнаємося про сезонні зміни, які відбуваються восени з рослинами: змінюється забарвлення листя, дерева скидають листя і зайві гілки. Все це потрібно рослині для того, щоб підготуватися до суворої зими.
Давайте пригадаємо, які зміни відбуваються восени в неживій природі. Дні стають коротшими, температура повітря падає, частіше дме холодний вітер, небо затягує холодними хмарами, йдуть затяжні дощі.

Всі ці зміни впливають і на неживу природу. Що ж відбувається в житті рослин восени? Вони готуються до зими.

Прийшла без фарб і пензля,
І розмалювала все листя.

Так кажуть про осінь. Прихід осені супроводжується
зміною забарвлення листя.

Чому це відбувається? У листі міститься барвник зеленого, червоного і жовтого кольору. Влітку, коли багато сонячного світла зелене речовина заглушає всі інші відтінки. Восени дні стає коротшим, і рослини отримують мало світла, зелена речовина не встигає відновитися, листя починає забарвлюватися по-різному.

Червоний, оранжевий, жовтий кольори у горобини, клена, осики.
Жовтіють липи, берези, каштани. Жовто-коричнева листя у дуба.

Вся земля покривається різнобарвним килимом. Недарма осінь називають художницею. Але не всі рослини змінюють забарвлення: бузок, і вільха залишаються зеленими до першого снігу.

У листі цих рослин немає інших фарбувальних речовин, крім зеленого.
Красу осінньої природи зобразив на свій картині Золота осінь великий російський художник І. І. Левітан.

 Давайте дізнаємося, що відбувається восени з хвойними деревами. Модрина пожовтіла і скинула листя. Ялини і сосни коштують зелені, листочкам-хвоїнки морози не страшні. Кожна хвоїнки покрита восковим нальотом. Листя-голки маленькі й вузькі, тому вологи випаровується менше, ніж у листяних дерев. Хвойним деревам зимова посуха не страшна. Але все ж листопад є і у хвойних дерев. Тільки ми його не помічаємо, тому що хвоинки опадають потроху.

Це явище зустрічається у осики, тополі, дуба і верби. Ці дерева не тільки скидають своє листя, але і позбавляються від зайвих гілок, щоб взимку менше розтрачувати поживні речовини. Цей процес називається ветвепад. Друга зміна в житті рослин це листопад. Листопад це процес скидання листя. Дерева і чагарник скидають листя не випадково це захист від зимової холоднечі. Листя випаровують воду, влітку води в грунті багато. А ось взимку з промерзлій грунту багато води не отримаєш. Дерево просто загине від посухи. Ось тому рослини, дерева і чагарники, скидають своє листя. Навесні знову з’являться нові листя.
Це триває з року в рік.

А ще листя взимку могли б нашкодити дереву, давайте дізнаємося як. Під вагою снігу іноді ламаються навіть товсті гілки. А уявіть собі, що було б з деревом, якби на гілках залишилися товсті листи. Листяні дерева і чагарники скидають листя щорічно. Цей процес рослини виробили протягом багатьох тисяч років. Трав’янисті рослини восени теж змінюють колір. В’януть і відмирають, залишивши плоди з насінням. У багаторічних рослин в землі залишаються зимувати коріння.

Список рекомендованої літератури 1. Самкова В. А., Романова Н. І. Навколишній світ 1. М.: Російське слово.

2. Плешаков А. А., Новицька М. Ю. Навколишній світ 1. М.: Просвещение.

3. Гін А. А., Фаєр С. А., Андржеєвський І. Ю. Навколишній світ 1. М.: ВІТА-ПРЕС.

 

1

Форма входу
Пошук
Календар
«  Березень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Архів записів
Друзі сайту

Copyright MyCorp © 2024
Створити безкоштовний сайт на uCoz